filewicz-przydrozny-krzyz

Cieszę się niezmiernie, że zatrzymałeś się i czytasz te słowa... Podziel się swoimi myślami Zapraszam!

Elżbieta - niedziela, 09, kwiecień 2017 20:44

    Szczęść Boże !

                                Pozdrowienie Pana Jezusa w Jego męce

      Pozdrawiam Cię, ożywiająca Perło najszlachetniejszego Bóstwa, pozdrawiam Cię, nieśmiertelny Kwiecie godności ludzkiej, ukochany Jezu, za bluźnierstwa, których ci nie szczędzono na ziemi. Pozdrawiam i błogosławię Cię uczuciem i miłością wszystkich stworzeń tyle tysięcy razy, ile kropli Krwi wylałeś w Męce Swojej, ile Ran naliczyłeś na Najświętszym Ciele Swoim, ile otrzymałeś policzkowań, uderzeń i zniewag.

      Pozdrawiam i błogosławię Cię, o najsłodszy Jezu, tyle tysięcy razy, ile wydałeś westchnień, wylałeś łez i wycierpiałeś boleści. Pozdrawiam Cię i  błogosławię tyle tysięcy razy, ile aktów cnót wykonałeś, ile w żarliwości pragnień Swoich pożądałeś zbawienia ludzi, ile spojrzeń rzuciłeś na Matkę Swoją i przyjaciół Swoich.

      Pozdrawiam i błogosławię Cię tyle tysięcy razy, ile razy upadłeś zemdlony, ile poruszeń Twych Rąk i Nóg Najświętszych wykonałeś.Błogosławię i pozdrawiam Cię, o najsłodszy Jezu, tyle tysięcy razy, ile kroków bolesnych uczyniłeś, ile jęków do Ojca Twego wydałeś dla nas i za nami.

      Błogosławię i pozdrawiam Cię o najczulsze Serce Jezusa, tyle tysięcy razy, iloma uderzeniami biczowania Twego byłeś szarpany, kolcami cierniowej korony poraniony, wstrętnymi plwocinami okryty. Błogosławię i pozdrawiam Cię tyle tysięcy razy , ile razy byłeś więzami ściśnięty, zelżywościami nasycony, bezbożnymi pokłonami pozdrowiony. Błogosławię i pozdrawiam Cię tyle tysięcy razy, ile razy byłeś przez fałszywych świadków oskarżony, bezbożnymi kłamstwami zelżony, niegodnymi kłamstwami potępiony.

     Wszystkie te uwielbienia i pozdrowienia ofiaruję Ci tysiąc tysięcy razy pomnożony i chciałbym je ponawiać w każdej godzinie, o najlepszy Jezu, pragnąc pełnym uczuciem mego serca i duszy zatrzeć i zniweczyć wszystkie obelgi i bluźnierstwa tak niegodne na Ciebie rzucane, mój najsłodszy Jezu, błagając Cię, abyś nie odrzucił pragnienia Twego biednego stworzenia, lecz abyś je poczytał za miłe Sobie i przyjął łaskawie według ojcowskiej dobroci Twojej. 

                                      Modlitwa dla uczczenia męki Chrystusa

          Ojcze Przedwieczny przez Bolesne i Niepokalane Serce Maryi w imieniu wszystkich i za wszystkie dusze - ofiaruję Ci Najświętsze Ciało, Najdroższa Krew, bolesne Rany i to miłością ku ludziom płonące Serce w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, także i Jego wszystkich obejmujące Miłosierdzie, i Jego lęk śmiertelny, i opuszczenie w Ogrójcu, Jego bolesne ukrzyżowanie i podwyższenie Krzyża, Jego śmierć, Jego zwycięskie Zmartwychwstanie i Chwalebne Wniebowstąpienie. Ofiaruję Ci Twego ponad wszystko umiłowanego Syna,  naszego Pana Jezusa Chrystusa, którego tak bardzo kocham z wszystkimi jego intencjami, które On dla nas miał, jako wynagrodzenie za moje grzechy i za grzechy całego świata.Za dusze w Czyśćcu cierpiące, za dusze dzieci nienarodzonych i za ich oprawców, za konających, za kościół św, za Ojca św, całe duchowieństwo kościoła św, i o powołania kapłańskie i zakonne, za chorych,cierpiących,strapionych,tych którzy wiary, nadziei i miłości nie mają.Za dzieci, młodzież, rodziny,kobiety w stanie błogosławionym,osoby starsze i niedołężne.Osoby w szpitalach,domach starców, hospicjach.Za prześladowanych, mordowanych, umierających z głodu i pragnienia, bezdomnych i bezrobotnych, więźniów, osoby prześladowane i dręczone przez złego ducha,za pokój na świecie, nawrócenie najzatwardzialszych  grzeszników.                                                    "Armia Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa" Rudolf Szaffer

 

Dorota - sobota, 08, kwiecień 2017 00:03

Bóg zapłać za tak piękne zebranie  słowa Bożego ,poezji i przemyśleń nad tym czym jest kapłaństwo . Niech Maryja Matka wszystkich kapłanów wysłuchuje Twoje prośby i zanosi pod tron Swojego Syna , a ON napełni cię darami Ducha świętego.Już za chwilę Wielki Czwartek , życzenia od Twoich parafian niech płyną do Ciebie Kapłanie z głębi ich serc .

Izabela - czwartek, 29 grudnia 2016 - czwartek, 29, grudzień 2016 19:00

Szczęść Boże Księże Janie!

Z całego serca dziękuję za wizytę w szpitalu u Mateusza, wsparcie, modlitwę. Za życzliwość i serdeczność.

Poezja Księdza jest niesamowita.

Gorąco pozdrawiam. Życzę Księdzu dużo zdrowia i wielu łask Bożych.

Jan - wtorek, 18, październik 2016 19:34

pozdrowienia wszystkim z serca. Jestem w Ziemi Swiętej

Iwona Lesiak-Sfeir - środa, 28, wrzesień 2016 23:32

KS.Janie ciesze sie ze poznalam ksiedza tu w Lebanon  ma ksiadz duzo do przekazania ludziom ktorzy chca sluchac ksiedza opowiesci sa piekne i prosze nie zapomnic o oczach my tu sie modlimy za zdrowie ksiedza . Do szybkiego ponownego spotkania w Lebanon . Gorace pozdrowienia.

Józef Jeżowski - poniedziałek, 29, luty 2016 18:49

Ks. Jan pięknie opowiedział swoją drogę do kapłaństwa. To rzadki i mało spotykany przypadek otwarcia się na szerszą społeczność. Ciekawa osobowość ks. Jana, ciekawe zainteresowania i pasje sprawiły iż jest postrzegany jako kapłan z otwartym sercem. I za to otwarte serce jest bardzo ceniony przez swoich parafian i nie tylko parafian. Dla ks. Jana dedykuję wiersz pt. Kapłańska droga

http://poezja120.pl.tl/KAP%26%23321%3BA%26%23323%3BSKA-DROGA.htm

Justyna - czwartek, 27, sierpień 2015 11:52

Za uśmiech, ogrom ciepła i wewnętrznego pokoju...WIELKIE DZIĘKI!

Życia z Boga..coby radość zawsze była pełna! :)

 

Justyna 

Sylwia - wtorek, 11, sierpień 2015 21:12

Szczęść Boże,

Księże Janie, 

ogromnie dziękuję Bogu za to, że na mojej drodze postawił tak wspaniałego człowieka. Dla mnie jest ksiądz świętym człowiekiem. Każde słowo, gest jest zawsze wspaniałym darem i modle się o to, aby ksiądz jeszcze przez długie lata dzielił się z nami swoją poezją. 

Za wszystko bardzo dziękuję. Bóg zapłać

Teresa - środa, 24, czerwiec 2015 11:44

Drogi Księże Janie...

W dniu Twoich imienin życzę wielu łask Bożych ,niech kolejne lata kapłaństwa będą radością Twoją i wiernych z którymi się spotykasz na co dzień ale i tych ,którzy pamiętają i wspominają ...

 

Monika - sobota, 18, kwiecień 2015 09:58

Drogi Księże Janie!

Proszę wybaczyć, że dopiero teraz ale chciałabym bardzo podziękować za wsparcie, modlitwę i ogromne serce oraz za wyjątkowy chrzest Mikołaja. Dzięki temu Mikołaj miał piękną uroczystość na jaką zasłużył. Jest wspaniałym chłopcem i moim wielkim uśmiechem losu, dokładnie tak jak ksiądz mi mówił jeszcze kilka miesięcy temu :). 

pozdrawiam ciepło Monika i Mikołaj